Atvars Latkstīgala

Valsts: Latvija

Diriģents izglītību ieguvis Berlīnes Mākslu Universitātē pie profesora Luca Kēlera un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kuru absolvējis prof. Arvīda Klišāna mežraga spēles klasē, prof. Jāņa Puriņa pūtēju orķestra diriģēšanas klasē un prof. Imanta Rešņa simfoniskā orķestra diriģēšanas klasē. Diriģēšanas meistarību papildinājis meistarklasēs pie Vasilija Sinaiska, Leonīda Grīna, Nēmes Jervi, Pāvo Jervi, Henriha Šifa, kā arī citiem ievērojamiem pedagogiem un diriģentiem.

Laika posmā no 1997. līdz 2010. gadam Lakstīgala kā mežradznieks spēlējis daudzos jauniešu un profesionālos orķestros, kā arī aktīvi darbojies kamermūzikas jomā. 2002. – 2010. gadam bijis LNO mežragu grupas koncertmeistara vietnieks.

No 2010. līdz 2017. gadam bijis Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Viņa repertuārā arī vairākas operas, bijusi sadarbība arī ar citiem Latvijas un ārvalstu profesionālajiem orķestriem.

Atvars Lakstīgala ir arī vairāku starptautisku konkursu laureāts, kā arī saņēmis Lielo Mūzikas balvu kategorijā Gada debija (2010). Šobrīd ir Ogres mūzikas un mākslas skolas direktors.

Dalība citos pasākumos