VKC 1.vasaras festivāls: XII Kremerata Baltica festivāls

VKC 1.vasaras festivāls: XII Kremerata Baltica festivāls

18. maijs, 2015

No 5. līdz 8. jūnijam Cēsīs, Siguldā un Rīgā norisināsies jau XII Kremerata Baltica festivāls “Veltījums Mečislavam Veinbergam”.

Pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais festivāls Kremerata Baltica, kas norisināsies Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, koncertzālē „Baltais flīģelis”, Siguldā, kā arī koncertzālē “Lielā Ģilde”, Rīgā, pulcēs ievērojamus solistus no dažādām zemēm. Šī gada festivāla piecu koncertu programmā klausītāji varēs dziļāk iepazīt komponista Mečislava Veinberga un viņa laikabiedru muzikālo mantojumu.

Gidons Krēmers, vijolnieks un Baltijas kamerorķestra Kremerata Baltica dibinātājs: “Mečislavs Veinbergs ir viens no lieliskākajiem 20. gadsimta komponistiem, kura  daiļrade tikusi tikai nesen  pienācīgi izvērtēta, un es  personīgi, kopā ar Kremerata Baltica, aktīvi piedalos šajā procesā. To apliecina arī mūsu ECM apgādā klajā  laistais un starptautiskajā mūzikas apritē augstu novērtētais  M. Veinberga dubultalbums. Latvijā jau esam spēlējuši viņa klavierkvintetu orķestra versijā, 2. un 4. Kamersimfoniju, kā arī lielu skaitu kamermūzikas darbu.  Ar katru šādu reizi atkal un atkal jābrīnās, kā šāda - tik emocijām bagāta mūzika -  līdz šim bija tikpat kā "nepamanīta", tāpēc mūsu XII festivālu, komponista  laikabiedru un draugu mākslas kontekstā, esam veltījuši  Veinbergam – viņa izcilās mūzikas  dziļākai iepazīšanai un saprašanai.”

Šī gada festivāla solisti un viesi būs pasaules slavenais vijolnieks Gidons Krēmers, pianisti Andrius Žlabis, Jūlija Avdeejeva, klarnetists Mate Bekavacs,dziedātāji Oļesja Petrova, Aleksejs Močalovs, trompetiste Tīna Ting Helseta, orķestra solisti -  Madara Pētersone, Giedre Dirvanauskaite, Agata Daraškaite, Santa Vizine, Pēteris Sokolovskis, Jurijs Gavriļuks,  Andrejs Puškarevs. Diriģente Mirga Gražinīte-Tila.

“Lēmums par Kremerata Baltica festivāla rīkošanu Cēsīs tika pieņemts pēc vēsturiskā Martas Argerihas, Gidona Krēmera un Kremerata Baltica koncerta Cēsu koncertzālē pagājušā gada oktobrī. Izcilais sniegums, lieliskā akustika, kopējā atmosfēra sniedza gandarījumu abām pusēm, gan izpildītājiem, gan koncerta rīkotājiem. Jaunās koncertzāles iespējas iedvesmoja arī Gidonu Krēmeru un veiksmīgo sadarbību turpinot, vienojāmies, ka Cēsu koncertzāle turpmāk kļūs par  festivāla jauno mājvietu. Līdz ar to, paplašināsies festivāla robežas, koncerti notiks vairākās pilsētās un vēl lielākam klausītāju skaitam būs iespēja apmeklēt koncertus. Es vēlos uzsvērt, ka festivāls sniedz ekskluzīvu iespēju Latvijā, festivāla ietvaros, ikvakara koncertā dzirdēt mūsdienu ievērojamāko mākslinieku Gidonu Krēmeru, viņa izveidoto orķestri Kremerata Baltica un maestro izvēlētos viessmāksliniekus. Šogad viesu skaits ir ievērojams un viņu ceļi uz Latviju, Cēsīm, vedīs no dažādām pasaules valstīm,” koncertzāles “Cēsis” programmu direktore Inese Zagorska raksturo gaidāmo festivālu.


XII Kremerata Baltica festivāla “Veltījums Mečislavam Veinbergam” programma:


Piektdiena,5.jūnijs plkst. 19:30

Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

Atklāšanas koncerts

Gidons Krēmers un Kremerata Baltica

Programmā: M. Veinbergs


Sestdiena,6.jūnijs plkst.19:30

Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis"

Kamermūzikas koncerts "Veinbergs sastop Šostakoviču"

Solisti: G.Krēmers, M.Pētersone, M.Bekavacs, J.Avdejeva, A.Žlabis, O.Petrova,  J. Gavriļuks, G. Dirvanauskaite, A. Puškarevs

Programmā: M.Veinbergs, D. Šostakovičs


Svētdiena, 7.jūnijs plkst. 11:00

Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

Rīta koncerts

Solisti: G. Krēmers, D.Dirvanauskaite, A.Žlabis, A.Puškarevs, A.Daraškaite, S.Vižine, P.Sokolovskis

Programmā: M.Veinbergs, D.Šostakovičs


Svētdiena, 7.jūnijs plkst. 19:30

Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

Noslēguma koncerts

Kremerata Baltica. Diriģente Mirga Gražinīte-Tila

Solisti: G.Krēmers, J. Avdejeva, A. Žlabis, A. Močalovs

Programmā: M.Veinbergs,D.Šostakovičs,A.Šnitke


Pirmdiena,8.jūnijs plkst.19:30

Koncertzāle "Lielā Ģilde"

Rīgas koncerts

Kremerata Baltica. Diriģente Mirga Gražinīte-Tila

Solisti: G.Krēmers,J.Avdejeva, T.T.Helseta, M.Bekavacs

Programmā: M.Veinbergs, D.Šostakovičs,M. Musorgskis,I.Loboda,V.Silvestrovs


Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties Vidzemes koncertzāles „Cēsis” kasē darba dienās plkst. 12:00 – 18:00, sestdienās un svētdienās plkst. 12:00 – 16:00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv