Ukraiņu pianista Ļubomira Meļņika jaunākā albuma prezentācijas koncerts

Ukraiņu pianista Ļubomira Meļņika jaunākā albuma prezentācijas koncerts

24. aprīlis, 2023

Sestdien, 27. maijā, Koncertzālē “Cēsis” notiks ukraiņu komponista un pianista Ļubomira Meļņika jaunākā albuma The Sacred Thousand prezentācijas koncerts.  Ieraksts veltīts ukraiņu karavīriem, kuri stājās pretī Krievijas armijas pārspēkam, vairākas nedēļas saglabājot savas pozīcijas Azovas tērauda rūpnīcā Mariupolē. Šī būs Meļņika pirmā uzstāšanās Cēsīs.

Ukraiņu komponists un pianists Ļubomirs Meļņiks, dēvēts arī par klavieru pravieti, ir jaunas klaviermūzikas valodas - sauktas par nepārtraukto mūziku, aizsācējs un viens no mūsu laika izcilākajiem klavieru virtuoziem. Ar savu neparasto klavierspēles tehniku viņš glezno vēl nedzirdētas skaņu ainavas, brīžiem pirkstu veiklībai sasniedzot superskaņas ātrumu.

Gaidāmais koncerts Cēsīs būs Meļņika jaunākā ieraksta The Sacred Thousand prezentācijas notikums.  Albums ir padrūms un pārdomu pilns, veltīts varonīgajiem ukraiņu karavīriem. “Mūzika ir kā ceļojums cilvēka dvēselē, mūsu garīgā spēka skaistajās dzīlēs. Šis ir vēsturisks albums, ko vajadzētu dzirdēt!” Ļubomirs Meļņiks.

Koncerts notiek sadarbībā ar Latvijas džeza izdevniecību “Jersika Records”, kuras paspārnē ierakstīts un izdots jaunais albums The Sacred Thousand.

Ļubomirs Meļņiks 70. gadu vidū sāka strādāt pie jaunām klavierspēles koncepcijām, kas apvienoja Advanced Classical klavieru tehniku ar pārpasaulīgo cīņas mākslu - Tai Chi un Kung Fu, filozofijām.

Gadu gaitā viņa tiekšanās uz pilnību atklājusi pilnīgi jaunas klavierspēles dimensijas, kas ļauj viņam spēlēt tādā ātrumā, kāds nekad nav bijis iedomājams, un uz klavierēm radīt vēl nedzirdētus skaņas efektus.

Meļņika dziļi personīgie priekšnesumi ir sajūsminājuši klausītājus visā pasaulē, bet tehniski virtuozie skaņdarbi ir apmulsinājuši profesionāļus, jo tos praktiski nevar atskaņot pat izcilākie pianisti.

Laikā no 1980. līdz 1990. gadam Ļubomirs Meļņiks izdeva sešus albumus, bet The song of galadrie Ņujorkas Stereo Review magazine novērtēja kā “vienu no 10 svarīgākajiem mūsu laika albumiem”. Kopš 2002. gada viņš ir izdevis apmēram 16 jaunus digitālos albumus, tostarp Illirion kompānijas Sony Classical paspārnē.

Pēdējos gados Meļņiks uzstājas dažādos mūzikas festivālos un sniedz koncertus visā pasaulē - Eiropā, Ziemeļamerikā, Ķīnā un Japānā. Viņu interesē tehnoloģiju inovācijas, kas var uzlabot un padziļināt klausītāju mūzikas pieredzi, un Ļubomirs pastāvīgi sadarbojas ar dažādiem skaņu inženieriem, lai uzlabotu digitālo ierakstu tehnikas.

Līdz 1. maijam ar atlaižu kodu "pirmais" biļetes iespējams iegādāties par īpašo cenu 14 EUR - Koncertzāles "Cēsis" kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesupardize.lv.