Starptautiskajā džeza dienā Peedu Kass Momentum un Intars Busulis

Starptautiskajā džeza dienā Peedu Kass Momentum un Intars Busulis

18. marts, 2016

Starptautiskajā džeza dienā, 30. aprīlī, pulksten 19.00, aicinām uz slavenā igauņu džeza trio “Peedu Kass Momentum” koncertu, kura īpašais viesis būs Intars Busulis.

“Peedu Kass Momentum” ir igauņu klavieru trio, kura vadītājs, basists Pēdu Kass, ir Eiropas džeza dzīvē pieprasīts pavadītājmūziķis un ražīgs džeza mākslinieks. Ansambļa darbības virziens ir laikmetīgā klaviertrio džezs ar aizraujošiem ritmiem, tīru skaņu un iespaidīgu skatuves tēlu. Ja jūs meklējat klaviertrio “ar dzirkstelīti”, tad šie mūziķi domāti jums. Viņu repertuāru veido visu grupas mūziķu sacerējumi – ar uzsvaru uz Pēdu kompozīcijām.

Grupas pianists ir lieliskais Kristjans Randalu, igauņu džeza vēstnieks rietumu puslodē. Udista Dhafera Jusefa grupas sastāvā viņš koncertē ar tādiem džeza dižgariem kā Bens Monders, Ari Henigs, Le Ngujens un Nilss Peters Molvers. Kristjans grupā ienes krietnu devu dzirkstošas virtuozitātes un ritma intensitātes.

Bundzinieks Tomass Rulls ir viens no igauņu sitaminstrumentālistu pasaules pīlāriem. Viņš ir iejūtīgs klausītājs un ražīgs komponists, kurš pratīs bagātināt jebkuras grupas skaņu. Savas plašās studijas mūziķa karjeras laikā Rulls strādājis pie vairāk nekā 100 albumu ierakstiem.

Lai starptautiskajai džeza dienai veltītais koncerts demonstrētu džeza pamatbūtību – sadarbību un saspēli, vairākus skaņdarbus kopā ar igauņu mūziķiem izpildīs arī spilgtais latviešu džeza izpildītājs Intars Busulis. 

Biļetes nopērkamas koncertzāles "Cēsis" kasē un "Biļešu paradīze" tirdzniecības tīklā.