Septembrī notiks pirmais Starptautiskais čellistu konkurss Čello Cēsis

Septembrī notiks pirmais Starptautiskais čellistu konkurss Čello Cēsis

27. jūnijs

Atzīmējot Starptautiskā festivāla Čello Cēsis desmito jubileju un domājot par jaunās mūziķu paaudzes talantu attīstību, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Koncertzāli “Cēsis” un Cēsu novada pašvaldību organizē Starptautisku čellistu konkursu “Čello Cēsis”, kas pirmo reizi notiks šoruden, no 19. līdz 20. septembrim, Cēsīs.

Konkursa iedvesmas avots ir Čello Cēsis, vienīgais ikgadējais starptautiskais čella festivāls Baltijā un Ziemeļvalstīs, kas vairākkārt saņēmis Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi EFFE Label. Šobrīd ne Latvijā, ne Ziemeļvalstīs šāda līmeņa konkurss čellistiem netiek rīkots, un Čello Cēsis ir potenciāls kļūt par nozīmīgu notikumu ne tikai Cēsu novada kultūrizglītībā, bet, sekojot festivāla pēdās, arī Latvijas un Eiropas kultūras dzīvē.

Konkursā aicināti piedalīties atskaņotājmākslinieki, kuru vecums nepārsniedz 23 gadus. Tā norises laikā, divu dienu garumā starptautiska žūrija vērtēs čellistu sniegumu, un tā kā konkurss ir atklāts, ikviens interesents varēs vērot dalībnieku uzstāšanos, kā arī atbalstīt viņus abās konkursa kārtās un finālā.

Pieteikties dalībai konkursā iespējams līdz 2024.gada 30.augustam, aizpildot elektronisko pieteikuma formu: https://ej.uz/Cello2024.

Konkursa nolikums un informācija pieejama ŠEIT.