Preses konference: kāds ir bijis koncertzāles pirmais darba gads

Preses konference: kāds ir bijis koncertzāles pirmais darba gads

18. maijs, 2015

“Paldies visiem māksliniekiem, kas pirmajā darbības gadā pie mums viesojušies, lai cēsniekiem un pilsētas viesiem dotu iespēju baudīt lielisku kultūras programmu! Esam gandarīti, ka cilvēku interese par koncertzālē notiekošajiem pasākumiem arvien pieaug un apmeklējums ir lielāks nekā cerēts sākumā – īpaši uz mūzikas un mākslas projektiem. Tas liecina, ka šāds kultūras centrs Vidzemē bija nepieciešams,” pirmo darbības gadu vērtē Vidzemes koncertzāles “Cēsis” valdes loceklis Juris Žagars.

Pirms gada Vidzemes koncertzāle “Cēsis” uzsāka savu māksliniecisko darbību, piedāvājot Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un viesiem izmeklētu un daudzveidīgu māksliniecisko programmu augsti profesionālu mākslinieku sniegumā un demonstrējot mākslas dažādos virzienus simfoniskās, kamermūzikas un populārās mūzikas koncertos, dejas un dramatiskā teātra izrādēs, kino un vizuālās mākslas izstādēs. Gada laikā Vidzemes koncertzālē norisinājušies 376 pasākumi.

Vidzemes koncertzāle pirmajā darbības gadā tika nominēta gan Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvai “Kilograms kultūras 2014” kategorijā “Notikums” (Vidzemes koncertzāles “Cēsis” atklāšanas koncerts), gan Latvijas Lielās mūzikas balvai 2014 kategorijā “Gada koncerts” (Koncerts Marta Argeriča. Gidons Krēmers. Kremerata Baltica), gan Latvijas Lielās mūzikas balvai 2014 kategorijā “Par izcilu interpretāciju” (Diriģents Atvars Lakstīgala – Ludviga van Bēthovena trešās simfonijas Mibemol mažorā op.55 atskaņojums Vidzemes koncertzālē “Cēsis”).

SIA “Vidzemes koncertzāle” 2014.gada apgrozījums bija 621 404 EUR, bet ieņēmumi 628 488 EUR, rezultātā 2014.gads noslēgts ar pozitīvu bilanci.

Vidzemes koncertzāle "Cēsis" ir reģionālas nozīmes daudzfunkcionāls mākslas centrs, par kura izveidi pateicamies Cēsu novada domei, Latvijas Kultūras ministrijai, Valsts Kultūrkapitāla fondam un Eiropas Reģionālās attīstības fondam.