Jau ceturto reizi notiks opermūzikas koncerts "Draugi Andrejam Žagaram"

Jau ceturto reizi notiks opermūzikas koncerts "Draugi Andrejam Žagaram"

21. oktobris, 2022

5. novembrī Cēsīs jau ceturto reizi gaidāms koncerts “Draugi – Andrejam Žagaram”, kurā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Džuzepes Verdi, Kamila Sensāna, Žorža Bizē un Žila Masnē operu ārijas. Programmā piedalīsies starptautiski atzīti solisti no Francijas, Gruzijas, Armēnijas un Latvijas, bet līdzās – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris maestro Gintara Rinkēviča vadībā.

Ik gadu programma tiek veidota piesaistot izcilus solistus un diriģentus, kuri strādājuši kopā ar Andreju Žagaru – gan viņa režisētajās izrādēs, gan tādos nozīmīgos viņa kā Operas direktora iecerētos un īstenotos projektos kā Riharda Vāgnera operas cikls “Nībelungu gredzens”. Opermūzikas koncerti Cēsīs nu jau ir kļuvuši par skaistu tradīciju.

 Koncertprogrammas veidotājs un Andreja Žagara Kultūras attīstības fonda valdes loceklis Arturs Maskats.

Koncertā Cēsīs dzirdēsim Rīgā dzīvojošo franču soprānu Perīnu Madefu (Perrine Madefou), kura šobrīd dzied Francijas operteātros, tostarp Parīzes Grand Opéra, gan par operas Penelopi Krūsu dēvēto gruzīnu mecosoprānu Nino Surguladzi, kura dzied pasaules vadošajos operteātros – Metropolitena Operā, Britu Karaliskā operā, Bavārijas Valsts operā. Suguladze tiek atzīta par vienu no vadošajām Karmenas lomas izpildītājām, un to dziedājusi arī Andreja Žagara iestudētajā “Karmenā” Boloņā, Tokijā un Rīgā.

Līdzās solistēm uz skatuves būs arī operas kritiķu augsti vērtētais armēņu tenors Liparits Avetisjans, kura opernamu ģeogrāfija aptver Britu Karalisko operu, Bavārijas Valsts operu, Cīrihes operu, Austrālijas operu un citus nozīmīgus  operteātrus. Liparits Avetisjans dziedājis kavaliera De Grijē lomu Andreja Žagara režisētajā Žila Masnē operā “Manona” Maskavas Staņislavska operas teātrī un par šo lomu saņēmis “Zelta Masku”. Savukārt no latviešu jaunajiem talantiem koncertā uzstāsies bass Egars Ošleja, kurš šogad saņēma Latvijas Lielo mūzikas balvu 2021 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Pie Latvijas Nacionalā simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies maestro Gintars Rinkēvičs, kurš savulaik kopā ar Andreju Žagaru uzsāka darbu Latvijas Nacionālajā operā kā galvenais diriģents, panākot orķestra izcilību un straujus starptautiskus panākumus.

Kopš 2019. gada novembrī, Andreja Žagara dzimšanas dienas mēnesī, Koncertzālē “Cēsis” notiek Andrejam veltīti opermūzikas Galā koncerti, kuros klausītājiem ir bijusi iespēja baudīt tādus pasaulē atzītus operdziedātāju kā Kristīne Opolais, Irēne Teorīne, Oļesja Petrova, Džonatans Tetelmans, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš un citi. Koncertiem muzikālo krāšņumu ik gadu piešķir Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.