Noteikumi pasākumu apmeklējumam "zaļajā režīmā"

Noteikumi pasākumu apmeklējumam "zaļajā režīmā"

22. novembris

No š.g. 15. novembra valstī var atsākties kultūrvietu darbība klātienē, kā arī iespēja organizēt un apmeklēt publiskus kultūras pasākumus, ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus*.

Pasākumi un kultūras pakalpojumi klātienē sniedzami un pieejami tikai ar derīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu.

Lai nodrošinātu pasākumu norisi atbilstoši noteiktajai kārtībai, Koncertzāle "Cēsis" parūpējusies par sekojošo: 

  • pasākuma apmeklētāji atrodas fiksētās, personalizētās sēdvietās (blakus sēdvietās atrodas ne vairāk kā 2 personas);
  • starp katrām blakus esošajām sēdvietām ir nodrošināta ne mazāk kā 2 sēdvietu distance;
  • sēdvietas rindās tiek izkārtotas pamīšus - šaha laukuma veidā;
  • lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos, pēc pasakuma garderobē ir ieviesta sistēma par virsdrēbju izņemšanu pa sektoriem pēc vietu ierādītāju aicinājuma; nododot virsdrēbes, apmeklētājs tiek par to informēts un saņem drukātu norādi ar precīzāku informāciju.

Lai novērstu risku inficēties ar Covid-19, apmeklētājiem OBLIGĀTI jālieto mutes un deguna aizsegs visa pasākuma laikā, kā arī publiskajās zonās pirms un pēc tā. Aizsegu atļauts noņemt tikai kafejnīcā, baudot dzērienus un uzkodas.

Apmeklētāji, kas neievēros aizsargamasku valkāšanas noteikumus vai koncertzāles personāla aizrādījumus, tiks iaicināti atstāt pasākumu un norises vietu.

Aicinām arī apmeklētājus gadījumos, ja tiek novērots nepareizs masku lietojums un to nav pamanījis koncertzāles personāls, aizrādīt līdzcilvēkiem, jo drošība ir būtiska mums ikvienam.

Kultūras pasākumus “zaļajā režīmā” var apmeklēt arī nepilngadīgi bērni vakcinētu vai pārslimojušu pieagušo pavadībā. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. 

Bērniem līdz 7 gadu vecumam atļauts nevalkāt mutes un deguna aizsargu.

Aicinām pievērst uzmanību pasākuma aprakstām, kurā norādīts, vai pasākums ir piemērots bērnu auditorijai un bērniem ieeja ir atļauta.

Lūdzam cienīt sevi un citus un ievērot epidemioloģiskos noteikumus, lai kultūras pasākumu norise klātienē mums visiem ir droša un var turpināties! 

*Grozījumi Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.