Krista Auznieka monooperas APZINĀŠANĀS pasaules pirmatskaņojums

Krista Auznieka monooperas APZINĀŠANĀS pasaules pirmatskaņojums

24. augusts, 2023

Svētdien, 8. oktobrī, Koncertzālē “Cēsis” gaidāms latviešu komponista Krista Auznieka monooperas “Apzināšanās” pasaules pirmatskaņojums, piedaloties unikālās balss īpašniecei, dziedātājai Evijai Vēberei un Trio Art-i-Shock. Operas māksliniece – Katrīna Neiburga.

Monodrāma “Apzināšanās” ir viena cilvēka ceļš iekšup. Tā izceļ cilvēka piedzīvojumu no fiziskā ķermeņa visdziļākajām struktūrām līdz prāta nemateriālajiem stāvokļiem, un piedāvā ceļu, kur emocijas kā okeāna viļņi nāk un iet, veidojot krāšņu ainavu.

Krists Auznieks aicina iegrimt skaņu ainavā, kuru pārstāv ne tikai mūzika, bet arī Pāli valodā izteikts apzināšanās ceļš. Kur Evijas Vēberes ēteriskā balss kļūst par telpu, kurā mēs visi atrodamies, jo, kā zināms, tas akmens, ko mūrnieki aizmeta prom, kļūs par stūrakmeni.

Aicinām klausītājus doties ceļā cauri prāta labirintiem, un dot sev iespēju piedzīvot kaut ko unikālu un patiesi iedvesmojošu. Piedalies šajā pārpasaulīgajā iestudējumā, pirmajā operā Pāli valodā, un pievienojies mums transformējošā pieredzē, kas eksistē starp vielas un apziņas pasauli.

Māksliniece Katrīna Neiburga Koncertzāles “Cēsis” Lielo zāli būs pārvērtusi nepieredzētā telpā, kurā solistei un mūziķiem būs pavisam īpaša vieta, bet oriģinālās videoprojekcijas papildinās operas “Apzināšanās” libreta vēstījumu ne tikai skaniskā, bet arī vizuālā dimensijā.

Jāatzīmē, ka trio Art-i-Shock dalība projektā ir atgriešanās uz Latvijas mūzikas skatuves - mainoties sastāvam, šī būs pirmā uzstāšanās pēc lielāka pārtraukuma. Šobrīd trio apvienojušies Guna Šnē (čells), Agnese Egliņa (klavieres) un Guntars Freibergs (sitaminstrumenti).

Krista Auznieka monoopera “Apzināšanās” ir Koncertzāles “Cēsis” pasūtinājums.