Koncertzāles “Cēsis” pārstāvji piedalās  jomas profesionāļu forumos Eiropā

Koncertzāles “Cēsis” pārstāvji piedalās jomas profesionāļu forumos Eiropā

25. maijs, 2015

Lai veicinātu koncertzāles “Cēsis” starptautisko atpazīstamību, dibinātu jaunus kontaktus ar mūzikas un kultūras jomas profesionāļiem, kā arī smeltos jaunas idejas tehnisko risinājumu un mākslinieciskās programmas attīstībai, koncertzāles komandas pārstāvji apmeklēja divus nozīmīgus jomas profesionāļu forumus - koncertzāles tehniskais direktors Māris Zvīnis un skaņu un gaismu inženieris Uģis Sirmais no 15. līdz 18. aprīlim piedalījās izstādē ProLight+Sound Frankfurtē, Vācijā, savukārt programmu direktore Inese Zagorska laikā no 20. līdz 23. maijam piedalījās starptautiskajā mūzikas forumā Classical: NEXT Roterdamā, Nīderlandē.

Nepilna gada laikā kopš koncertzāles “Cēsis” atklāšanas, šeit notikuši pēc formas un satura daudzpusīgi kultūras pasākumi ar Latvijas un starptautiska mēroga zvaigžņu piedalīšanos. Pašlaik gan koncertzāles rīcībā esošā skaņas un gaismas aparatūra ļauj nodrošināt tikai pamata tehniskās prasības, bet tehniski sarežģītāku projektu īstenošanai papildus aparatūra tiek iznomāta. Domājot par tehnisko iespēju pilnveidošanu un koncertzāles tehniskā personāla profesionālo pilnveidi, dalība starptautiskās izstādēs un pieredzes apmaiņās ir nepieciešamība.

Skaņas un gaismas tehnoloģiju izstāde ProLight+Sound 2015 Frankfurtē ir viena no lielākajām produkcijas izstādēm pasaulē, kas aptver visplašāko ražotāju klāstu un jaunākās tendences, kas ļauj izzināt un izvēlēties vispiemērotākos tehnoloģiskos skaņas un gaismas risinājumus. 2015./2016.gada sezonā koncertzāle plāno papildināt savu tehnisko bāzi ar jaunām tehnoloģijām un izstādē jau noritējušas sarunas ar potenciālajiem sadarbības partneriem.  ProLight+Sound 2015 vienlaikus ir arī savas jomas profesionāļu forums, kurā koncertzāles “Cēsis” pārstāvjiem bija lieliska iespēja iepazīties ar Eiropas kolēģiem un izmantot konsultācijas pie speciālistiem. Izstādes laikā iegūtā pieredze un zināšanas viņiem palīdzēs rast jaunus risinājumus dažādas sarežģītības projektu īstenošanā un sadarbības pilnveidošanā ar pasākumu scenogrāfiem un režisoriem.

Savukārt forums Classical: NEXT ik gadu pulcē ap tūkstoti klasiskās mūzikas profesionāļu no vairāk nekā četrdesmit valstīm un tajā piedalās institūciju mākslinieciskie vadītāji, izpildītājmākslinieki, komponisti, aģenti, mūzikas izdevēji un žurnālisti. Foruma tirdzniecības izstādē EXPO Inese Zagorska  Latvijas stendā pārstāvēja koncertzāli “Cēsis”, kā arī apmeklēja dažādus seminārus, koncertus un skates, kurās tiek piedāvāta iespēja izraudzīties māksliniekus koncertiem un festivāliem.

I. Zagorskai foruma laikā bija ieplānotas arī vairākas individuālas tikšanās ar mūzikas aģentūru pārstāvjiem un aģentiem, ar mērķi apspriest iespējamo mākslinieku sadarbību ar koncertzāli “Cēsis”.

Abas ikgadējās nozares profesionāļu tikšanās platformas ir bijusi lieliska iespēja iepazīstināt plašu kultūras jomas profesionāļu loku ar jauno multifunkcionālo kultūras centru Cēsīs, piedāvājot mūsdienīgu mākslas infrastruktūru koncertu, performanču, dejas izrāžu, laikmetīgās mākslas projektu īstenošanai. Savukārt forumos iegūtie profesionālie kontakti un apspriestie sadarbības projekti nodrošina koncertzāles “Cēsis” veiksmīgu izaugsmi un attīstību jaunajā sezonā, nodrošinot augstvērtīgas profesionālās mākslas pieejamību Vidzemes reģionā.

Dalība forumos notika ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu projekta “SIA “Vidzemes koncertzāle” darbinieku dalība profesionālos kultūras nozares forumos Eiropā” Nr. ĀTA/2.3.1.1.1/15/74/034 ietvaros.


Mediju kontaktiem

Sanita Ozoliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 26323463, e-pasts: sanita.ozolina@cesukoncertzale.com