Kino gardēžu klubs piedāvā vizuāli izsmalcināto filmu

Kino gardēžu klubs piedāvā vizuāli izsmalcināto filmu

9. aprīlis, 2016

“Kino gardēžu klubs”piedāvā jaunā kanādiešu režisora Ksavjē Dolana filmu “Māmiņa”.

Filma  turpina  Dolana  iemīļoto tēmu  par mātes  un  dēla  attiecībām: šajā  gadījumā tā  ir  vientuļā  māte Diāna un viņas grūti audzināmais, hiperaktīvais pusaugu dēls Stīvs. Viņu attiecības nemitīgi ir uz eksplozijas robežas ‐  ne tikai Stīva uzvedības dēļ, bet arī tāpēc, ka Diāna jeb Die, kā viņa pati sevi dēvē, nemaz tik prasmīga māte nav. Par trešo elementu kļūst kaimiņiene Kaila, kas piekrīt mācīt Stīvu un atrod ar viņu negaidītu sapratni. Taču, kā jau to var

nojaust, arī biklajai, pieklājīgajai skolotājai ir savi noslēpumi...  

Filmai raksturīga  vizuāla izsmalcinātība, cilvēcīgums un melnais humors.

Ja nu gadījumā vēl neesat pazīstami ar Dolana daiļradi, tad ziniet ‐ tas nenozīmē melodrāmas, bet gan emocionālu dziļumu un attiecību reālismu. Vizuāli Dolana filmas ir mūsu laiku un režisora paaudzes precīzs atainojums ar visu no tā izrietošo estētiku ‐ stilīgu vides iekārtojumu, palēninātiem kadriem mūzikas video stilistikā un, protams, pašu mūziku, kurā izpaužas varoņu dvēseles stāvoklis un sajūtas, kam pietrūkst vārdu.

“Māmiņas” panākumi balstās tās aktieru fantastiskajā dinamikā ‐ Anna Dorvala un Sūzanna Klemēna jau pazīstamas no  Dolana  iepriekšējām  filmām  (attiecīgi  “Es  nogalināju  savu  māti”  un  “Laurence  Anyways”),  un  jo  īpaši  jaunā Antuāna  Olivjē  Pilona harizmā. 

Un,  bez šaubām, skatītājus  piesaista  arī  Dolana  izvēle  lielāko  daļu  filmas  uzņemt attēla  attiecībā  1:1,  kas  gan  nav  pašmērķīgs  gājiens,  bet  uzsver  trio  intensīvās  attiecības,  koncentrējot  tās klaustrofobiskā “kastītē”.

Biļetes nopērkamas koncertzāles "Cēsis" kasē un "Biļešu paradīzes" tirdzniecības tīklā.

PIRKT BIĻETI