Jauns mūzikas festivāls ČELLO CĒSIS

Jauns mūzikas festivāls ČELLO CĒSIS

18. maijs, 2015

Jaunajā mūzikas festivālā Čello Cēsis koncertēs Eiropas jaunā zvaigzne Nikolass Alštets un čellu grupa “Dream Team”

13. un 14. jūnijā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks pirmais starptautiskais čellu festivāls Čello Cēsis. Atklāšanas koncertā sestdien piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Jāņa Liepiņa vadībā un Eiropas jaunā čella zvaigzne Nikolass Alštets (Nicolas Alststaed), bet svētdien – Latvijas publikas mīlestību jau iemantojusī čellu grupa “Dream Team”.

Festivāla mākslinieciskās idejas autors ir čellists Jānis Laurs, kurš ir starptautiskā Adelaides čellu festivāla, Austrālijā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Festivāla mērķis ir klausītājus tuvāk iepazīstināt ar čellu, piedāvājot iespēju vērot instrumenta tapšanas procesu, kā arī atklājot tā unikālo skanējumu izcilu, pasaules slavu guvušu čellistu un jaunu mūziķu izpildījumā.

Festivāla “Čello Cēsis” atklāšanas koncertu, kas notiks 13. jūnijā, raksturo diriģents Jānis Liepiņš: “Koncertā mēs varēsim dzirdēt skaistu mūziku, kas varbūt nepietiekoši daudz skanējusi Latvijā, bet noteikti ir pelnījusi savu vietu aktīvā koncertdzīvē. Programmas centrālais darbs ir Anri Ditjē čella koncerts "Visa pasaule tālā". Šis skaņdarbs ir vērtējams kā viens no labākajiem 20. gadsimta čella koncertiem, bet to izspēlēt var tikai ļoti augstas klases čellists. Man ir patiess prieks, ka Cēsīs to atskaņos Nikolass Alštets – fenomenāls un brīnišķīgs mūziķis”.

Savukārt 14. jūnija koncertā festivāla visiem būs iespēja dzirdēt LNSO čellu grupas Dream Team programmu Violoncelles, Vibrez! Ansambļa sastāvā spēlē LNSO čellu grupas koncertmeistare, Lielās mūzikas balvas ieguvēja Diāna Ozoliņa, kā arī solisti Ieva Upatniece, Zane Guļāne, Lolita Lilje, Ainārs Paukšēns, Mareta Prikule, Jānis Rinkulis un Dace Zālīte.

Festivāla ieskaņā no 8. līdz 13. jūnijam koncertzāles “Cēsis” pirmajā stāvā ikviens aicināts sekot līdz unikālam notikumam – jauna čella būvniecībai. Čellu būvēs vācu meistari Roberts Kenings (Robert König) un Mihaels Bečers (Michael Betcher) no kompānijas Betchet&Konig. Šo meistaru izgatavotie mūzikas instrumenti ieguvuši balvas Vācijā un Itālijā.

Parasti čella būvniecība aizņem 200 stundas, bet uz festivālu mēs būsim sagatavojuši pašas sarežģītākās detaļas, lai čellu pabeigtu jau līdz 13.jūnija rītam, instruments būs bez lakas, bet gatavs spēlei. Visi interesenti ir laipni aicināti vērot mūsu darba procesu un uzdot sev interesējošus jautājumus par čella būvi,” atklāj meistars Mihaels Bečers.

Festivāla Čello Cēsis programma:

Pirmdiena, 8. jūnijs – sestdiena, 13. jūnijs

Jauna čella būvniecība

Nodrošina: Betchet&Konig /Vācija/


Sestdiena, 13. jūnijs, plkst. 19:00

Festivāla Čello Cēsis atklāšana

Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris

Diriģents: Jānis Liepiņš

Solists: Nikolass Alšteds /Vācija/


Svētdiena, 14. jūnijs, plkst. 17:00

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupa Dream Team