Izskanējis unikāls latviešu klasikai veltīts Egila Siliņa solokoncerts Cēsīs

Izskanējis unikāls latviešu klasikai veltīts Egila Siliņa solokoncerts Cēsīs

28. oktobris, 2015

Vēl ir kāds brīdis līdz nacionālajiem svētkiem novembrī, taču koncerts ,,Egils Siliņš un latviešu klasika” 25. oktobra vakarā Cēsu koncertzālē ikvienā klausītājā ienesa tieši šīs novembra sajūtas - mīlestību, maigumu pret savu tēvzemi un iekšēju patriotisma garu.

Mākslinieki, kuru dzīve jau ilgus gadus rit ārpus Latvijas – latviešu dziedātāju zvaigznāja lepnums Egils Siliņš un leģendārais pianists Māris Skuja sniedza unikālu koncertu, kurā skanēja tikai un vienīgi latviešu komponistu vokālie darbi, kuros atklājas arī brīnišķīga latviešu dzejnieku lirika. Vairāk nekā divdesmit dziesmās lielā vāgnerista Egila Siliņa operas balss apbrīnojami niansēti skanēja gan Emila Dārziņa nacionālā romantisma piestrāvotajā mūzikā, gan lielā meistara Jāzepa Vītola formas ziņā izvērstajās dziesmās. Klausītājiem nešaubīgi bija interesanti salīdzināt kā Jāņa Poruka dzejoli ,,Aizver actiņas un smaidi” traktē abi šie komponisti. Koncerta gaitā fascinējoša bija Egila Siliņa un Māra Skujas ansambliskā saskaņa - cik vienots bija ceļš no visjūtīgākā piano līdz dziedājuma un klavieru spēkpilnam skanējumam.

Koncertprogrammā bija pārstāvēti dažādi 20. gadsimta latviešu komponisti – Cēsīs dzimušais Alfrēds Kalniņš, komponists un diriģents Jānis Mediņš, Raiņa dzejas interprets Emilis Melngailis, dziesmas ,,Sapņu zeme” autors Bruno Skulte, izcilais Tālivaldis Ķēniņš, un ikvienam zināmās dziesmas ,,Aktiera mūžs”  komponists Arvīds Žilinskis. Lielākā daļa koncertā iekļautās solodziesmas komponētas latviešu profesionālās mūzikas rītausmā, 20. gadsimta pirmajā pusē.

Izskanot koncertam, publikas ovācijas abiem māksliniekiem lika atgriezties uz skatuves vēl un vēl un visu kopējā sajūta bija viena – lepnums par savu zemi, kultūru un izcilajiem mākslas pārstāvjiem.