Gada pirmajā nedēļas nogalē - telpiskās mūzikas kupola seansi ar jaunu programmu IESKAUJOŠĀ ZIEMA

Gada pirmajā nedēļas nogalē - telpiskās mūzikas kupola seansi ar jaunu programmu IESKAUJOŠĀ ZIEMA

20. decembris, 2022

Jaunā gada pirmajā nedēļas nogalē no 5. – 8. janvārim jaunas pieredzes alkstošos Koncertzāle “Cēsis” aicina uz telpiskās mūzikas notikumu “Ieskaujošā ziema”. Ik dienu īpaši būvētā skaņas kupolā, vairākos seansos būs iespēja iepazīt jaunu muzikālu pieredzi, baudot īpaši radītus ambisoniskus skaņdarbus, kas klausītāju ievedīs unikālā telpiskā dimensijā, un ļaus sadzirdēt, kā tad skan ziema.

Pirmo reizi kupols Koncertzālē “Cēsis” tika uzbūvēts un atvērts klausītājiem 2022. gada janvārī, iepazīstinot intersentus ar telpisko mūziku kā īpašu žanru, un programmā iekļaujot laikmetīgus, īpaši notikumam radītus skaņu rakstus.

Šoreiz kupolā dzirdēsim skaņu ainavas, ko radījuši Baltijas un Ziemeļvalstu komponisti: Mantautas Krukauskas un Edvinas Gruodis Siliūnas (Lietuva), Platons Buravickis un Krista Dintere ( Latvija), Tine Surel Lange (Norvēģija), Theodore Parker (Igaunija/ASV) un Gedmintė Samsonaitė (Lietuva/Lielbritānija). Visi skaņu celiņi mūzikā ietērpj sajūtas, ko piedzīvojam, un dabu, ko uzlūkojam, ziemā. Esam pašā ziemas viducī, tā ieskauj mūsu ikdienu, un varētu būt interesenti sadzirdēt, kā tad tā skan!

Kā īpašs pārsteigums būs populārā un visiem zināmā Antonio Vivaldi Ziema no cikla “Gadalaiki”, kas aranžēta ambisoniskā versijā.

No ceturtdienas līdz svētdienai, Koncertzāles “Cēsis” lielās zāles vidū atradīsies ar telpiskās skaņas koncertsistēmu un daudzskaitlīgiem skaļruņiem aprīkots kupols jeb telpa telpā, bet klausītāju sēdvietas būs izvietotas tā iekšpusē.

Pateicoties daudzo skaņas avotu izvietojumam telpā un skaņai mūzikas partitūrā dinamiski pārvietojoties, klausītājs varēs izbaudīt citādu skaņas pieredzi – visaptverošu un ieskaujošu. Aptumšotā atmosfēra, kas valdīs kupolā, un gaismu režija, aizvedīs vēl neiepazītā un pavisam jaunā sajūtu un emociju pasaulē.

Cilvēku skaits vienā seansā – 36.

Atklāšanas seanss ceturtdien, 5. janvārī, plkst. 18.00, nākamais 19.30.

Turpmāk - katru dienu plkst. 14.00, 15.30, 17.30 un 19.00.

Seansa ilgums 45 minūtes. Biļetes cena 10 EUR.

Pasākums nav piemērots bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem.