Britu muzikālā apvienība PENGUIN CAFE atkal viesojas Cēsīs

Britu muzikālā apvienība PENGUIN CAFE atkal viesojas Cēsīs

28. novembris, 2023

Piektdien, 8. decembrī, sava jaunā albuma Rain Before Seven… koncerttūres ietvaros Koncertzālē “Cēsis” viesosies leģendārā britu apvienība Penguin Cafe, kuras instrumentālajām kompozīcijām raksturīga laikmetīgā minimālisma un kamermūzikas skaņu estētika. Pirmo reizi Baltijā grupa viesojās 2018. gada decembrī, bet otro reizi 2020. gada sākumā – abi koncerti notika tieši Cēsīs.

"Mēs esam priecīgi atgriezties Cēsīs, te vienmēr esam tik lieliski pavadījuši laiku kopā ar saviem klausītājiem. Šis būs mūsu pēdējais koncerts šajā gadā, tāpēc ļoti ceram, ka tas būs īpašs un lielisks!", par atgriešanos Cēsīs saka Penguin Cafe līderis Arturs Džefss.

Grupas Penguin Cafe piektā studijas albuma Rain Before Seven… (Lietus pirms septiņiem…) nosaukums ir aizgūts no sena laika zīmju ticējuma, kura otrā daļa, “…skaidra debess līdz vienpadsmitiem”, prognozē laimīgas beigas, neatkarīgi no tā, kas par to būtu sakāms zinātnei. “Es to izlasīju kādā grāmatā; pirms tam šādu teicienu nebiju dzirdējis,” atklāj Džefss, “šim sakāmvārdam ir tāds viegli optimistisks piesitiens, un jāteic, ka tas man patīk. Mūsu dienās gan vairs neviens to nelieto, taču kopumā šāds vērojums samērā labi apraksta Atlantijas okeāna iespaidoto Anglijas laikapstākļu ainu.”

No paša pirmā skaņdarba, “Welcome to London” ar draisko atsauci uz Ennio Morikones kinomūziku, līdz tā atrisinājumam “Goldfinch Yodel”, ko paši “pingvīni” aprakstījuši kā līksmu danci ap maija koku – albumā viscaur jaušas dzīvespriecīgs cerīgums ar eksotiski ritmisku kūsājošas enerģijas strāvojumu.

Rotaļīgs ir arī paša albuma nosaukuma mājiens uz 2011. gada ierakstu “A Matter of Life…” - pēdējo, kura nosaukums beidzies ar daudzpunkti, un kas bija kā tilts starp leģendāro Penguin Cafe Orchestra, grupu, kuras līderis bija Artura tēvs Saimons Džefss, un tās tradīciju turpinātāju Penguin Cafe.