BORISS GREBENŠČIKOVS EKSKLUZĪVĀ KONCERTĀ CĒSĪS

BORISS GREBENŠČIKOVS EKSKLUZĪVĀ KONCERTĀ CĒSĪS

12. septembris, 2016

9. oktobrī, plkst. 18.00 vienīgajā koncertā Latvijā, koncertzālē “Cēsis” izskanēs Borisa Grebenščikova jaunais simfoniskais projekts BG “Symphonia”, kurā slavenais krievu rokmūziķis izpildīs savas dziesmas simfoniskā orķestra pavadījumā.

Boriss Grebenščikovs ir viens no grupas «AQUARIUM» izveidotājiem un jau vairāk nekā 40 gadu tās līderis. Viņš ir viens no nedaudzajiem mūziķiem, kuru daiļrade ne tikai nenoveco, bet ar gadiem kļūst aizvien daudzveidīgāka un interesantāka, smeļoties jaunas idejas no dažādu tautu kultūrām un mūzikas virzieniem. Šo gadu gaitā Grebenščikovs ir sacerējis vairāk nekā tūkstoti dziesmu, tādēļ viņa koncerti vienmēr ir atklājums. Viņš ir viens no nedaudziem Krievijas mūziķiem, kas ar savu daiļradi spējis ieinteresēt ne tikai klausītājus savā dzimtenē, bet arī ārpus tās robežām. «AQUARIUM» ar panākumiem uzstājas Lielbritānijā, Francijā, ASV un citās valstīs.

Boriss Grebenščikovs laiku pa laikam atkāpjas no darbības savā grupā, lai pievērstos soloprojektiem un eksperimentētu, sadarbojoties ar dažādiem, tai skaitā ārzemju, mūziķiem. Tā, tālajā 1989. gadā Boriss devās uz ārzemēm un iznāca albums angļu valodā „Radio Silence” ar daudzu slavenu mūziķu līdzdalību, kas pavēra Grebenščikovam “vārtus” uz rietumiem. Vēlāk tapa vēl viens soloalbums ar ārzemju mūziķiem – grupu „The band” – „Лилит”. Šodien grupā “AQUARIUM” pastāvīgi spēlē īru flautists Braians Finegans (Brian Finnegan) un bundzinieks Liams Bredli (Liam Bradley). Abi šie mūziķi piedalīsies arī jaunajā projektā BG “Symphonia”.

Biļetes koncertzāles "Cēsis" kasē un Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās.