Ar vienīgo koncertu Latvijā šonedēļ viesosies dāņu apvienība EFTERKLANG

Ar vienīgo koncertu Latvijā šonedēļ viesosies dāņu apvienība EFTERKLANG

26. jūlijs

Sava jaunā albuma "Windflowers" Eiropas tūres ietvaros ar vienīgo koncertu Latvijā, Cēsīs viesosies eksperimentālās un elektroniskās kamerpopmūzikas apvienība EFTERKLANG no Dānijas. Grupas iesildītājmākslinece būs Evija Vēbere. Koncerts bija paredzēts jau 2021. gada rudenī, bet Covid-19 ierobežojumu dēļ to nācās pārcelt uz šī gada vasaru.

!  Atgādinājums apmeklētājiem, kas biļetes uz koncertu bija iegādājušies vēl 2021. gadā - tās derīgas arī uz 7. augusta koncertu. Gadījumā, ja svētdien tomēr nav iespēja apmeklēt pasākumu, 1. augusts ir pēdējā diena, kad biļetes iespējams atgriezt Biļešu Paradīzes kasēs apmaiņā pret naudu, vai tad, ja tās iegādātas internetā, pieprasīt atmaksu, rakstot uz info@bilesuparadzie.lv.

EFTERKLANG mūziķi - Madss Brauers, Rasmuss Stolbergs un Kaspers Klausens, ir draugi kopš skolas laikiem. Savu debijas albumu “Tripper” grupa ierakstīja 2004. gadā; dinamiskā bet minimālistiskā elektronika ar bagātīgajām harmonijām atnesa mūziķiem starptautisku slavu. Gadu gaitā grupa iekarojusi plašu fanu loku ‒ pateicoties  ne vien kinematogrāfiskajām, plašajām un aizraujošajām kompozīcijām, bet arī noturīgajai interesei par eksperimentēšanu un inkluzivitātei.

Grupas jaunākajam albumam dots nosaukums Windflowers par godu sīkiem ziediņiem, kas, atnākot pavasarim, uzplaukst visos Dānijas mežos. Šī krāsu eksplozija, cerību un pārmaiņu simbols, pazūd tikpat strauji kā atnākusi ‒ tāds ir mūžīgais dabas cikls.

Jaunajās dziesmās izskan tie cerību un pārmaiņu motīvi, ko iemieso vienkāršie pavasara ziedi, kuru vārds dots albumam; tie ir daudzu sadarbības un eksperimentu gadu rezultāti, kas nu izkristalizējušies dažās no trio visu laiku skaistākajās un iedarbīgākajās melodijās.

Jaunajā albumā Kaspers vairumā dziesmu atkal dzied angliski. Skanējums ir reizē spilgts un intīms ‒ tie ir trīs draugi, kas no jauna atrod cits citu laikā, kad pasaule ap viņiem šķiet tik nepastāvīga. Albums stāsta par eksistenci ‒ vienatnē, kopā un dabā. Tas runā par agrākās saiknes atjaunošanu un to, kā draugi ļauj cits citam augt.

EFTERKLANG pastāvīgais novatorisms un gatavība sadarboties sniedzas tālāk par pašiem pamatsastāva dalībniekiem, iesaistot arī klausītājus. Tagad grupa ielūdz klausītājus uz sadarbību, ar savas platformas Developed starpniecību piedāvājot faniem noklausīties EFTERKLANG jaunākās dziesmas un aicinot dot savu ieguldījumu. Sadarbība un kopienas ideja grupai vienmēr kalpojusi kā kompass, un mūziķi turpina meklēt jaunus ceļus, kā veidot jēgpilnus kontaktus ar klausītājiem, būt novatoriskiem un atvērtiem.

Priecājamies paziņot, ka grupas iesildītājmāksliniece būs orģinālā un neatkārtojamā pašmāju mūziķe Evija Vēbere. Evija eksperimentē ar dažādām elektroniskām un akustiskām skaņām, radot te sapņainas, te trauksmainas kompozīcijas. Šobrīd ir ļoti iemīļojusi modulāros sintezatorus. Reiz kāds ir teicis, ka visunikālākais instruments un dārgakmens ir viņas balss, kāda sastopama ārkārtīgi reti, - Evija izklausās pēc mazas un trauslas, bet pasauli izzināt gatavas meitenes.