Ambiente skatuve sērijā uzstāsies amerikāņu pianists un komponists Dustin O'Halloran

Ambiente skatuve sērijā uzstāsies amerikāņu pianists un komponists Dustin O'Halloran

16. oktobris

Sestdien, 28. oktobrī, Ambiente skatuve cikla ietvaros viesosies amerikāņu pianists Dastins Ohelorans (Dustin O’Halloran) – atzīts filmu un TV mūzikas komponists, pazīstams solo mūziķis un apvienības A Winged Victory For The Sullen dalībnieks. Koncerts Cēsīs ir pirmā Ohelorana uzstāšanās Latvijā un vienīgais jaunā albuma Silfur Eiropas tūres koncerts Baltijas valstīs, tā iesildītājmāksliniece būs viena no apvienības Echo Collective līdzdibinātājām Margareta Hermāna (Margaret Hermant).

Fīniksā, Arizonā dzimušais Dastins Ohelorans plašāku popularitāti guvis kā kino un TV mūzikas komponists – pazīstamākās no filmām ir Sofijas Kopolas “Marija Antuanete” (2016) un Gārta Deivisa “Lauva” (2017). 2015. gadā viņš ieguvis Emmy balvu par mūziku seriālam Transparent; ieraksts ticis nominēts arī tādām kino balvām kā “Oskars”, “Zelta globuss”, BAFTA un Critics Choice. Kā producents Ohelorans strādājis arī pie Keitijas Perijas dziesmas Into Me You See (2017), parādās Leonarda Koena 2019. gada pēcnāves albumā Thanks For The Dance (2019) un piedalījies daudzos muzikālos kopprojektos.

2019. gadā Dastins noslēdza līgumu ar pretižo klasiskās mūzikas izdevniecību Deutsche Grammophon, kurā ieskaņots viņa jaunākais solo albums Silfur (2021). Tajā klausāmas arī jau iepriekš izdotas kompozīcijas, kas pārskaņotas jaunās aranžijās.

Par Silfur pats Ohelorans saka: "Albums pēta manu senāk rakstīto mūziku un to, kā tā ietekmē mani šobrīd. Tas atsauc atmiņā dažādus manas dzīves brīžus, vietas, notikumus, un atklāj skaņdarbus, kas palikuši kopā ar mani cauri laikiem. Dažreiz varam saprast sevi tikai atskatoties atpakaļ un, cerams, atrodot pavedienu starp to, kas mēs esam šobrīd un kas mēs vienmēr esam bijuši."

Koncertā Cēsīs Ohelorana jaunākā aluma skaņdarbus dzirdēsim trio izpildījumā – pie klavierēm pats Dastins Ohelorans, čells - Šarlote Danje (Charlotte Danhier) un vijole – Margareta Hermāna, kura būs arī vakara iesildītājmāksliniece. Abas mūziķes ir ansambļa Echo Collective dalībnieces.

Vijolniece, arfiste un komponiste Margareta Hermāna ir ansambļa Echo Collective līdzdibinātāja, kā arī apvienību Quatuor MP4 un BOW quintet dalībniece. Sadarbojusies ar tādiem komonistiem un mūziķiem kā Jóhann Jóhannsson, Adam Witlzie, A Winged Victory for the Sullen, Stars of the Lid, Joep Beving, Christina Vantzou un citiem.

Ambiente skatuve koncerta ievadā apmeklētāji varēs baudīt Martas arfas spēli, kas pamazām ievedīs pianista Dastina Ohelorana mūzikas skaņutelpā, kurai raksturīgs vieglums un gracioza, liriska estētika.