Ditas Rietumas kino izlase |JAUKĀS DIENAS

Perfect days
Žanrs: Drāma
Filmas garums: 2 h 3 min
Kinoteātros no: 21. decembris
Režisors: Wim Wenders
Lomās: Kôji Yakusho, Yumi Asô, Tokio Emoto
Ieteicamais vecums: 12+
Filmas izplatītājs: A one films

Filmas seansi

21. decembris, ceturtdiena - 19:00
Pirkt biļeti
Filmas anotācija

Pasaulslavenā vācu režisora  Vima Vendersa Japānā uzņemtā spēlfilma “Jaukās dienas” ir saņēmusi šā gada Kannu kinofestivāla balvu –  filmas galvenās lomas tēlotājs Koji Jakušo (Koji Yakusho) Kannās tika atzīts par labāko aktieri. “Jaukās dienas” ir arī Japānas šā gada pieteikums Amerikāņu Kinoakadēmijas Oskara balvai. Paradoksāli, ka šo niansētu, līdz vissīkākajai detaļai Japānas kultūrā sakņoto filmu ir uzņēmis vācu režisors.

Filmas galvenais varonis ir Tokijas tualešu uzkopējs, kurš savu darbu dara ar fanātisku cītību un absolūtu atdevi, un viņa darba procesam ir tik interesanti sekot! Vendersa filma veidota kā nesteidzīgs, niansēts vērojums, tajā ir maz teksta, jo tās galvenais varonis ir atturīgs saskarsmē un valodā – viņa pasauli veido darbs, kuru viņš mīl, fotogrāfēšana – viņš aizraujas ar ēnu un faktūru iemūžināšanu – un viņa jaunības laika mūzika.

Niansēta, lēna, bet aizraujoša, filma par šķietami harmonisku cilvēku. / Dita Rietuma

Pirms filmas Ditas Rietumas ievadvārdi.

 

Svarīgi

Biļetes cena EUR 9.00.

Biļetes cenā ietilpst glāze vīna.

 

Pasākums notiek ar Eiropas Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu., projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.