Ditas Rietumas Eiropas kinofestivālu filmu izlase decembrī

Ditas Rietumas Eiropas kinofestivālu filmu izlase decembrī

24. novembris

2.decembrī pl. 19:00 izrādīsim izcilās franču aktrises  Šarlotes Geinsbūras debiju režijā - filmu "Džeina par  Šarloti" (Jane par Charlotte).  Šo dokumentālo filmu,  viņa ir veidojusi kā veltījumu savai mātei – aktrisei un dziedātājai, arī Francijas kultūras ikonai Džeinai Birkinai.  

Kaut dzimusi un augusi Lielbritānijā, Džeina Birkina ir kļuvusi par Francijas kultūras simbolu, arī pateicoties viņas savienībai ar komponistu un dziesminieku – Seržu Geinsbūru. Formā askētiskā, elegantā filma vienlaikus ir arī intīms tuva cilvēka – mātes – portretējums. /Dita Rietuma

16.decembrī pl. 19:00 aicinām uz leģendārā spāņu režisora Pedro Almodovara jaunāko darbu, kas tika demonstrēts šā gada Venēcijas kinofestivālā.

Almodovars ir retais kinorežisors, kura teju visu filmu galvenās varones ir sievietes. Retais režisores spēj tik emocionāli, empātiski un tajā pat laikā mākslinieciski pārliecinoši izstāstīt daudzslāņainus stāstus. Īpašs ir arī Almodovara filmu stils – viņa filmās izmantotā krāsu palete ir krāšņa, koša, reklāmas klipu valodai radniecīga. Tomēr perfektā formā “sadzīvo” ar kompleksiem, emocionāliem stāstiem.